Wystawa Noc Muzeów 2023 - Zlepieni z gleby i bólu

13 maja 2023, o godzinie 20:00
Wydział Grafiki, Krakowskie Przedmieście 5
Koniec: 23:00

Zapraszamy wszystkich na wystawę, która odbędzie się na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
W sali nr 15, zlokalizowanej na pierwszym piętrze wydziału, doświadczyć można będzie ekspozycji opowiadającej historię o zderzeniu dwóch odrębnych światów: organiki i medyki.
W greckim micie o powstaniu Prometeusz powołuje do życia człowieka z materii organicznej wymieszanej z łzami. ,,Zlepieni z gleby i bólu“ od samego wejścia odwołuje się do ziemi, która jest obecna w przestrzeni wystawy. Zastanawiając się nad współczesnym znaczeniem mitu, określającego tożsamość jednostki, skupimy się na kontraście doświadczeń ze świata naturalnego oraz sztucznie wytworzonych sfer o charakterze medycznym. Zestawiając ze sobą metaliczne faktury oraz drewniane instalacje łączymy ze sobą wątki archaiczne ze współczesnymi, snując przy tym historię o dwojakim doświadczeniu świata. Wystawie towarzyszyć będzie tymczasowa scenografia, w której zapach ziemi, brud i mrok będą korespondować ze sterylnością i figuratywnością prac.

Ekspozycja będzie możliwa do obejrzenia jedynie podczas Nocy Muzeów. Będzie to jedyna szansa dlatego zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu!

Artyści i Artystki:
Gosia Kołdraszewska @koldraszewska