Wernisaż wystawy "Alphabet"

Opublikowano 21 kwietnia 2023

"Alphabet"

Wernisaż odbędzie się w piątek 21.04.2023 od godz. 19 w Galerii Prześwit na ul. Freta 39 w Warszawie.
Organizatorzy: Ola Kot, Mateusz Dąbrowski, Michał Chojecki

Otwarcie zbiorowej wystawy prezentującej efekty międzynarodowych warsztatów Alphabet. Kanwą tematyczną warsztatów jest twórczość duńskiej poetki Inger Christiansen i jej opublikowany w 1981 wizjonerski tom Alphabet. Struktura tego tekstu zbudowana jest na podstawie matematycznej gry z ciągiem Fibonacciego i stanowi fascynujący materiał do reinterpretacji zarówno na polu projektowania, jak i sztuk pięknych.

Zadaniem ok. 30 uczestników i uczestniczek jest krytyczna analiza oraz artystyczne przepracowanie motywów z „Alphabet”.

W wydarzeniu biorą udział profesorowie oraz studenci z czterech uczelni:

• KABK Royal Academy of Arts The Hague (Holandia)
  • Staatliche Hochschule für Gestaltung Karlsruhe (Niemcy)
  • ECAL École Cantonale d'Art de Lausanne (Szwajcaria)
  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Facebook - ALPHABET EXHIBITION
Instagram - Warszawa exists

Sfinansowano ze środków Programu Erasmus Unii Europejskiej w ramach programu Blended Intensive Program Erasmus+.
Projekt grafiki: Lu Kellert